Jak zavěsit hamak a co to vůbec je?

V následujícím článku se dozvíte, jak si zavěsit hamak (houpací síť), postavit z něho přístřešek na spaní, nebo také to, jak si uplést vcelku velmi hezky vypadajcí náramek, který navíc (když ho rozpletete) skrývá skoro 3 m padákové šňůry, která unese až 150 kg v tahu. 

Hamak je nejmenší dostupná houpací síť. A v kombinaci s celtou a dobrým spacákem je spaní v ní přepych. Uvázat lze snadno pomocí lodního uzlu nebo jakéhokoli jiného uzlu  (loďák je nejlepší, resp. pak se dá rozvázat). Při uvázání si ale dejte pozor, jak vysoko je a jak moc se prověsí, abyste nespali sice v hamaku, ale na zemi. Mezi další pozitiva  hamaku jsou jeho cena a velikost. Běžně se dá sehnat tak za 350–400 Kč a v batohu zabírá asi 20 cm3 a váží cca 250g.

Nejen, že je hamak levný, skladný a pohodlný, ale spánek v něm je navíc i zdravý. Je prokázáno, že v hamaku je dosaženo tvrdšího  spánku a přínosnější relaxace než v posteli, natož pak na zemi. Plus pokud jste náměsíčný, už se nemusíte bát, že v noci někam odejdete, protože dostat se z hamaku lze jen při smyslech. Jednou z nevýhod hamaku je, že do přístřešku trochu fouká, ale není to nic, co by se nedalo přežít.

Plusy

+ Pohodlná
+ Nedostanou se do ní mravenci, ani jiná havěť
+ Velká nosnost
+ Skladná

Mínusy

– Trochu řeže
– Zasekávají se knoflíky u kalhot
– Pokud fouká je v ní trochu zima
– Je třeba dávat si pozor, abychom botami nepřetrhli nějaký lanko

Potřeby pro stavbu přístřešku: celta nebo pončo, v krajním případě jakákoliv nepromokavá plachta, stanové kolíky (můžete si je vyřezat), padákovka, znalost navazovaného lodního uzle.

Návod na stavbu: asi tak 5–10 cm nad zavěšenou síť přivažte jiné lano, hoďte přes něj celtu, kterou následně ukotvíte pomocí kolíků za očka v rozích (dají se nastavit lankem)

 Dodatek: možná se ptáte a co s báglem? Ten zaveste pomocí bederáku a prsáku u nohou (samozřejmě prsák blíž ke stromu, jinak ho nezapnete), boty za tkaničky  karabinou nebo je dát do báglu (dle špinavosti).

 Kde je možné hamak sehnat:  hamaka, ehamaky,googleshop, heureka.

Ale určitě se to dá se to koupit i v kamenném obchodě.

Převzato z webu teepek.cz

Přidej komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: