mafia

MAFIE

Hra ve městě pro všechny zájemce
Sraz pro členy 3. oddílu v Pondělí 27.10. 16:00 v klubovně

Začátek hry Uterý 28.10 9:00
Konec Uterý 28.10 15:00

V nebezpečných ulicích Retro City potřebujete chodit aspoň ve třech a je jen na vás na jakou stranu zákona se postavíte. Zda budete členy rodiny, nebo detektivy vyšetřujícími podivné případy tohoto mlčícího města, které se naráz probudilo z ticha. Probudilo se několika výstřely v přístavní uličce a zdánlivě bezvýznamný případ dává do pohybu soukolí celého podsvětí.

S sebou: spacák a karimatku na přespání, svačinu na večer,
vhodné oblečení a obuv.

50 Kč na jídlo a herní rekvizity

Pravidla hry Mafie – Hluboké ticho

Hráči hrají v týmech po 2-3 hráčích. Po celou hru se tyto týmy pohybují spolu. Hráč má nejvýše dva Melouchy představující jeho životy. Pokud přijde o poslední Melouch, musí si ihned opatřit aspoň jeden nový. Jestliže hráč má více Melouchů, musí se jich co nejdříve zbavit (prodej…)

Fotky a informace

Na fotkách jsou místa setkání s informátory, kde lze najít informace. Ty jsou na lístcích bílé barvy. Na lístku je vždy zpráva, kde se uskuteční další předávka peněz, a kde lze provést černý obchod. Na lístku je také označeno tajné písmeno a jeho pozice v luštěné šifře vedoucí k Archivu Dona Perucciho.

Archiv

Když Don Perucci zemřel, zanechal po sobě nebezpečné informace! Prakticky na každého měl nějakou špínu a tím si držel ostatní zločince od těla. Teď když je Don Perucci mrtvý, je tento ztracený archiv to, co má cenu zlata. Každému je jasné, že ten, kdo archiv najde jako první, dostane do ruky mocnou zbraň proti ostatním. Nikdo ovšem neví, kam se tento archiv poděl. Perucciho osobní strážce Carter vyletěl do povětří a ten byl asi posledním člověkem, který o tom něco věděl. Snad se něco podaří zjistit v podsvětí, jen je potřeba postupně a trpělivě skládat střípky pravdy do tabulky.

Souboj

Hráč, musí znát jméno oběti a zavolat „jméno stůj“. Pokud má jeden z hráčů zbraň, vyhrává souboj a bere druhému jeden Melouch. Pokud ne/mají zbraně oba, dochází ke střižbě. V případě, že oběť je přemožena a odevzdá poslední melouch, musí odevzdat i vše co má právě u sebe. Pokud je přemožen útočník s posledním životem, neodevzdává nic, tedy útočník je na tom vždy o něco lépe. Vždy může dojít k souboji pouze jednoho na jednoho hráče!

Cíl hry

Hru vyhrává klan, který má po konci hry nejvíce vítězných bodů na kartách černého obchodu (černé a červené karty). Strana, která má nejvíce karet od jedné barvy získává bonus +5 bodů. Za splnění hlavního úkolu, tedy získání tajného archivu je +8 bodů. Za každých 500 babek na konci hry je 1 vítězný bod.

„Před třemi lety proběhla tiskem zpráva, která připravila mnohé o klidný spánek. O den na to započala dnes již památná vendetta.
20.oct.1932; Známý chicagský podnikatel a vlastník řetězce hotelů a nočních klubů, který stál v čele chicagské mafie, skončil pod koly vlaku.
Alberto Peruccioni, v podsvětí známý pod přezdívkou Don Perucci, zemřel. Stalo se tak ve včerejších nočních hodinách. Při rychlé jízdě osobním autem, Perucciho šofér nerespektoval výstražná světla železničního přejezdu a vjel do kolejí. Právě projíždějící nákladní vlak narazil ve vysoké rychlosti do osobního automobilu. Vlak odtáhl automobil dalších šedesát metrů. Nakonec vrak skončil v traťovém příkopu, zaklíněn do stromu. Don Perucci i jeho šofér byli na místě mrtví. Ovšem totožnost mrtvých byla obtížně určitelná, díky těžkým poraněním hlavy a horní poloviny těla.“