V pátek dne 9. května se konala výprava do Milovic.
Když konečně všichni dorazili, vydali jsme se na dlouhou cestu vlakem až do Všejan.
Pomalu ale jistě se začínalo stmívat a před sebou jsme měli ještě pár kilometrů do cíle.
Cestou jsme viděli pár zajímavých objektů, například Mordovu rokli.

Za tmy jsme konečně došli na místo přespání. Přespávali jsme v „komunikačním centru štábu“.
Druhý den ráno, když se všichni vzbudili, se konala snídaně.
Doprohlédli jsme si objekt a vyrazili jsme směr Milovice. Cestou jsme potkávali různé objekty, popadané dřevěné elektrické vedení, vykopané díry v zemi, kudy kdysi vedly dráty, a kupu dalších zajímavostí. Před Milovicemi je „tankodrom“, a zrovna tam jezdil německý obrněný transportér s turisty. Konečně jsme dorazili do Milovic a jdeme prozkoumat objekty, které v dřívějších dobách fungovaly jako střelnice pro tanky. Kousek od nich jsme si uvařili oběd (výborné konzervy z Lidlu) a prohlédli jsme si město. Musím zmínit německý bunkr, jenž je postaven na kraji města a Hiter odtud prý pozoroval sovětská vojska při cvičení. Tento bunkr má tři patra , ale nikdo se nedostane ani do druhého, protože je dělí pancéřované dveře, které jsou zarezlé. Kdo ví, co se tam nachází. V 80.letech 20. století byl obklopen zeminou a mnoho občanů Milovic ani netuší, že mají vedle bytů bunkr.
Po prohlídce bunkru jsme se vydali na vlak. Bohužel, o pár minut nám ujel, takže jsme čekali na další. Když konečně dorazil vlak, usedáme a už se těšíme, až přijedeme domů a dáme si teplou sprchu.
V odpoledních hodinách jsme přijeli do Chocně.
Byla to pěkná, ale náročná výprava.
Děkujeme skautům za účast, a doufáme, že se jim výprava líbila.
Vojta, Homin, Kroky, Jenda, Lukáš

Přidej komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: