Svojsíkův závod 2017 – základní kolo Dolní Dobrouč

Dne 29. dubna se náš 3. oddíl skautů Kondoři, jako každé dva roky, vypravil na základní kolo Svojsíkova závodu. Sestavili jsme šestičlenný tým a po večeru teoretických příprav na samotné závody jsme vyrazili vlakem do dolní Dobrouče, kde se závod konal.

Cestou si naši reprezentanti ještě pilně opakovali znalosti, jež měli za pár hodin předvést v tom nejlepším světle. Na místě po krátké instruktáži, vyběhli najít a plnit připravená stanoviště s nelehkými úkoly, které měla prověřit jejich dovednosti.

Po týmovém závodě a pohoštění v podobě klobásy, plnili naši svěřenci ještě další stanoviště zaměřená na jejich schopnosti coby jednotlivců. Pak už je čekala odpočinková část programu, ve které se odměnili hrami a zábavou.

Naší družině se podařilo obsadit výtečné třetí místo, za což jsme na ně také náležitě hrdí. Tímto umístěním se kvalifikovali do krajského kola Svojsíkova závodu, které se bude konat v červnu v Chrasti u Chrudimi. Domů jsme se vrátili vyčerpaní, ale plní nadšení a radosti.

 

Vojtěch Dvořák

Přidej komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: