Výprava na Budislav – fotky a zápis

Vše začalo šestnáctého dne měsíce listopadu o třetí hodině odpoledne před naší klubovnou, kde jsme měli sraz. Když jsme se všichni srazili, tak jsme šli na autobusové nádraží, kde nás nabral autobus a jeli jsme do Litomyšle. Tam jsme chvilku čekali na další autobus, který nás zavezl do cílové destinace, při čekání si někteří jedinci zašli dokoupit nezbytné potraviny a pochutiny, bez kterých by to nebylo ono. Jak již název napovídá, naším cílem byla Budislav, tedy přesněji řečeno hájenka Borek. Tato malebná chalupa se stala naším novým domovem pro nadcházející tři dny. Poté co jsme se ubytovali, zatopili, občerstvili se a zahráli si pár deskovek, jsme šli spinkat, abychom byli fit na další den.

<p“>Po probuzení nás čekala snídaně, tedy to, co jsme si přivezli – buchta nebo něco podobného a Homin s Vojtou. Po vydatné snídani jsme se, až na pár výjimek, vydali i na cestu do tajemných zákoutí Toulovcových maštalí, následovala Dudychova jeskyně, kterou někteří odvážlivci úspěšně zdolali a skromný oběd. Další zajímavostí bylo Kolumbovo vejce. Když jsme k němu došli, hned jsme věděli, že je potřeba udělat fotku. I přes ne zrovna příznivé podmínky pro průzkum tohoto kraje, jsme všichni ve zdraví přežili. A pak už nás čekala cesta zpět delší zato horší cestou. Když jsme se celí utahaní vrátili z 15 km dlouhého výletu, najedli jsme se (Sekaná a brambory, velký dík paní Málkové) a čekal nás další program v podobě her venku a spousta nových deskovek a spánek a noční hra, která byla pro všechny účastníky překvapením. Pro silný vítr to nakonec byla prachárna.

Další den nás čekal kratší, asi osmi kilometrový výlet po obci Budislav a blízkém okolí. Navštívili jsme například obrovský kamenolom, chatu Terezy Novákové, krásnou dřevěnou hospodu, vyhlídku na skalách a samoobsluhu. Odpoledne se opakoval podobný program jako předešlý den a před spaním jsme si poslechli pohádku o mašinkách. Tedy jen ti, co hned neusli.

V sobotu ráno jsme poklidili chatu, sbalili svá zavazadla a za deště se přesunuli na zastávku a netrpělivě čekali na autobus, který nás pro velký úspěch zavezl do Litomyšle a pohádka se opakovala, ale naopak…. Bylo to super a všichni čekáme na další podobnou akci. Díky Martine, Vojto, Keene!

Lukáš

Foto: Homin

This article has 4 comments

Přidej komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: