Závod skautských hlídek Dolní Dobrouč

Dne 17. října se konal v Dobrouči závod skautských hlídek.

V 6 hodin ráno jsme se sešli na nádraží a společně vyrazili směr Dobrouč. Počasí moc přívětivé nebylo, od předešlého dne stále pršelo.
Když jsme konečně dorazili do Dobrouče, už nepršelo. Počasí se na nás usmálo. Vydali jsme se od vlaku k myslivecké chatě, kterou skautům z Dobrouče zapůjčili místní myslivci. Nevěděl jsem přesně, kde chata je, ale po několika desítkách minut jsme k ní úspěšně dorazili. Nikdo kromě nás a pár pořadatelů tam zatím nebyl. Zaregistroval jsem naše dvě hlídky ve složení: (Martin Málek, Jiří Houdek, Matyáš Lorenc), (Filip Lorenc, Jan Beránek, Michal Málek) O pár hodin později startovala naše první hlídka. 20 minut na to druhá hlídka. Měl jsem celé dopoledne volné, tak jsem četl knížku a držel klukům palce. Samozřejmě, čtení mě vyčerpalo natolik, že jsem na knížce usnul.. V chatě téměř nikdo nebyl, kromě několika pořadatelů. Po 2 hodinách začaly přicházet první hlídky. Pár chvil na to dorazila i naše první hlídka. Kluci měli krásný čas a celkem dost bodů. Všichni byli příjemně naladěni. Poté přiběhla i naše druhá hlídka. Po absolvovaném závodě byla ještě disciplína „rozdělávání ohně“, obě naše hlídky úspěšně rozdělaly oheň a přepálili provázek během pár minut. Kluci byli nabytí emocemi, značně vyčerpaní a hladoví. K obědu jsme dostali guláš, který byl opravdu výborný. A protože měli kluci opravdu velkou žízeň, tak se vrhli na pitíčka, která tam pořadatelé prodávali a během chvíle vykoupili veškeré zásoby. Při čekání na výsledky jsme úspěšně likvidovali zásoby nakoupených krabiček a povídali si. Nastal čas na vyhlášení výsledků. Hlavní šéf pořadatel
četl sestupně pozice hlídek a kluci stále nebyli jmenováni.  A pak to přišlo. Na šestém místě se umístila naše hlídka v čele s Filipem, na TŘETÍM místě se umístila hlídka v čele s Martinem. Nutno podotknout, že hlídek bylo celkem 20. Oběma klukům bych chtěl poděkovat, že podpořili mladší členy v závodu. A také bych chtěl poděkovat našim nováčkům Matyášovi a Mikimu, že se závodu nebáli a statečně se probojovali do takovýchto úžasných pozic. Doufám, že jim tento závod přinesl mnoho zkušeností a že to nebyl jejich poslední závod. Nesmím zapomenout na Jirku a Jacka, kteří byli nezbytnými články týmu při závodu. Jen tak dál kluci, jste borci!

Vojta

 

This article has 2 comments

  1. Pingback: Závod skautských hlídek Dolní Dobrouč 2016 - info | Kondoři

  2. Pingback: discount canadian pharmacies

Přidej komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: